Latvijas mākslas ainavā jau vairākas desmitgades būtisku lomu ieņem izcilā māksliniece un pedagoģe Agnija Ģērmane – spilgta, ekspresīva un konceptuāli bagāta personība, kuras radošā darbība šķērso gan ģeogrāfiskas, gan stilistiskas robežas.
Dzimusi 1964. gadā, Agnija Ģērmane pārstāv ievērojamo Ģērmaņu glezniecības dinastiju, kurā darbojas arī viņas brāļi Juris un Andrejs, kā arī māsīca – gleznotāja Olita Gulbe-Ģērmane. Viņas mākslinieciskā valoda ir neatkārtojama – apvienojot dziļi subjektīvu skatījumu uz pasauli ar spēcīgu saikni ar dabu, viņas darbi bieži balansē starp reālo un abstrakto.
Ģērmane ir absolvējusi J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmiju un 2003. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu. Kopš 1991. gada viņa regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs – viņas darbi eksponēti Eiropā, Dienvidamerikā un Āzijā, tostarp tādās valstīs kā Dienvidkoreja, Indija, Meksika un Baltkrievija.
Viņas gleznas atrodamas muzeju kolekcijās un privātkolekcijās visā pasaulē, bet mākslinieces aktivitāte neaprobežojas tikai ar glezniecību – viņa aktīvi iesaistās mākslas pedagoģijā, vadot radošās darbnīcas un iedvesmojot jauno paaudzi Latvijā.
Mākslinieces darbi izceļas ar dziļu emocionalitāti, brīvību krāsu izvēlē un kompozīcijas impulsivitāti, kas skatītājā raisa gan estētisku, gan intelektuālu rezonansi.