Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs savu tūrisma piedāvājumu papildinājis ar vairākām jaunām aktivitātēm gan iekštelpās, gan brīvā dabā. Aktivitātes paredzētas kā individuāliem apmeklētājiem, tā ģimenēm.

Centra “Pārmaiņu istaba” papildināta ar vairākiem tamborētiem un austiem dvieļiem, galdautiem, spilvendrānām, kas darinātas vairāk kā pirms 100 gadiem. Istabā iespējams aplūkot arī vairāk kā 100 gadus vecu oriģinālu - galdauta izšūšanas skices paraugu.

Domājot par jauniem risinājumiem, kā piesaistīt un motivēt apmeklētājus iesaistīties centra organizētajās aktivitātēs, tiek piedāvāta izzinošā spēle “Druvienas muižas stāsts”. Tā piedāvā iespēju iepazīties ar Druvienas muižas teritoriju un vēsturi, sekojot kartē norādītajām atrašanās vietām un atbildot uz jautājumiem. Spēle izstrādāta, iedvesmojoties no Druvienas muižas stāstiem, objektiem, personām un vēsturiskām vietām. Spēles noslēdzošais posms beidzas Druvienas muižas pils tornī, kas šobrīd ir atjaunots (“Druvienas muižas pils torņa atjaunošana”, Nr. 16-07-AL05-A019.2202-000011, projekts tika īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.- 2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros) un priecē gan tūristus, gan Druvienas pagasta iedzīvotājus.

Papildus iepriekš minētajām aktivitātēm, Druvienas muižas teritorijā – brīvā dabā ir izvietots slēpņošanas spēles Geocaching punkts.

Aicinām interesentus iesaistīties izveidotajās aktivitātēs, tomēr tajā pašā laikā ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus. Papildus informācija par Druvienas Latviskās dzīvesziņā centrā organizētajiem pasākumiem, meistarklasēm un citām aktivitātēm pieejama mājas lapā www.druvienasskola.lv un Druvienas Latviskās dzīvesziņas centra Facebook kontā.

Vanda Jurita Bariņa,
Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs