Sports
Attēls: volejbola čempionāta laureātes

Aizvadītajā nedēļas nogalē ar spraigām cīņām divas dienas norisinājās Gulbenes novada atklātais čempionāts volejbolā sievietēm. Par čempionēm deviņu komandu konkurencē kļuva VK Lazdukalns.

Turnīra ietvaros sestdien tika aizvadītas regulārā čempionāta spēles, noskaidrojot labākās sešas komandas, kas jau svētdien turpināja cīņas par medaļām. Pēc sestdienas spēlēm kā pirmās “izgāja” VK GULBENE dāmas, kas visās cīņās bija izcīnījušas uzvaru. Otrajā pozīcijā – Jēkabpils, kā trešās finālturnīram kvalificējās VK Lazdukalns, ceturtās – Sestais temps, piektās – Bērzgale, bet sestajā pozīcijā – BJSS MIX.

Svētdien pirmajā “krusta” spēlē tikās 6.vietas ieguvējas ar trešās vietas ieguvējām. Pārliecinošu uzvaru svinēja VK Lazdukalns, ar rezultātu 2:0 uzvarot BJSS MIX. Otrajā pārī tikās 5.vietas ieguvējas – Bērzgale ar 4.pozīcijā esošo vienību Sestais temps. Sīvā trīs setu mačā uzvaru izrāva Bērzgales volejbolistes. Nākošajā kārtā tikās pirmās vietas ieguvējās – VK Gulbene ar iepriekšējās kārtas uzvarētājām – komandu Bērzgale. Līdzīgā cīņā divos setos pārākas izrādījās mājinieces – VK Gulbene, izcīnot iespēju spēlēt par 1.vietu. Otrajā cīņā otrās pozīcijas ieguvējas regulārajā turnīrā Jēkabpils dāmas, tiekoties ar VK Lazdukalns vienību, piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:2.

Sekoja spēles par vietu sadalījumu. Tā mačā par piekto vietu komanda Sestais temps divu setu cīņā izcīnīja uzvaru pār BJSS MIX un ieguva piekto vietu. Spēlē par bronzas godalgām, tiekoties Jēkabpils un Bērzgales volejbolistēm, izvērtās dramatiska cīņa. Tā pirmais sets noslēdzās pie rezultāta 31:29 (Bērzgale). Otro setu Bērzgales vienība jau aizvadīja uz uzvaras viļņa, izcīnot gan uzvaru setā, gan arī izcīnot trešo vietu čempionātā. Bērzgales sastāvā bronzas godalgas ieguva: Viktorija Žukova, Santa Springa, Anete Tripane, Laura Lucatnika, Jeļizaveta Puzāne, Amanda Lucijanova, Kristīne Sekijevska un Anna Tripane.

Finālmačā tikās VK Gulbene un VK Lazdukalns. Jau ar spēles pirmajām minūtēm Lazdukalna volejbolistes izvirzījās pārliecinošā vadībā, turpinājumā gulbenietes mēģināja atspēlēties, tomēr pārāk liels bija handikaps. Pirmais sets noslēdzās ar VK Lazdukalns uzvaru (25:21). Otrajā setā cīņa risinājās sīva, tomēr galotnē virsroku ņēma kaimiņu novada vienība, kļūstot par čempionēm. VK Lazdukalns komandā spēlēja Agnese Melne, Rita Rubule, Evelīna Stepanova, Ilze Rubule, Līna Gailuma, Emīlija Sirmā, Diāna Toča, Elīna Zujāne, Milēna Berjozova, Zane Buculāne, Elīna Aģe, Kerija Vilsone un Enija Baumgarte, komandas pārstāvis Andis Petuks, treneris – Gatis Stepanovs. Sudraba godalgas izcīnīja VK Gulbene komanda, kuras sastāva spēlēja Anete Mičule, Marta Nipāne, Arta Buklagina, Marika Vizule, Rēzija Ziediņa, Daniela Lūse, Madara Umure, Samanta Leona, Līva Biseniece, Gundega Miķelsone, Mairita Buklagina, Lauma Lazdiņa un Celia Leiva.